آخرین اخبار

تاریخ : 21. دى 1395 - 16:00   |   کد مطلب: 21644
منابع خبری از وقوع انفجاری شدید در پایتخت عراق خبر دادند اما بر خلاف انفجارهای روز گذشته، انفجار، تروریستی نبود.

به گزارش صبح رزن به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که بغداد پایتخت عراق، روزهای خونینی به دلیل انفجارهای انتحاری پشت سر گذاشته است، منابع خبری از انفجاری جدید خبر دادند.

شبکه خبری اسکای نیوز اعلام کرد که پیش از ظهر امروز سه‌شنبه انفجاری شدید بغداد را لرزاند.

در گزارش‌های اولیه به علت و تلفات احتمالی انفجار و مکان آن هنوز اشاره نشد اما دقایقی بعد مقامات عراقی اعلام کردند که انفجار، تروریستی نبوده است.

سرتیپ «سعد معن» سخنگوی عملیات بغداد به شبکه خبری «السومریه» اعلام کرد که «انفجار امروز که در منطقه الصبیحات رخ داد، ناشی از انفجار بقایای مواد و بسته‌های منفجره‌ای بود که اخیرا در عملیات آزادسازی‌های سابق، کشف شده بود».

این مقام عراقی افزود که چند انفجار به طور متوالی در نزدیکی تقاطع شهرک گردشگری در چارچوب عملیات شرق الانبار نمطقه تیپ هشتم انجام شد.

سعد معت تأکید کرد که انفجارهای صورت گرفته، تحت کنترل بوده است.

امروز ساکنان بغداد صدای چند انفجار شدید را شنیده بودند که در گزارش‌های اولیه،‌ ماهیت و چرایی آن مشخص نشده بود. عراق طی چند روز گذشته در بغداد شاهد چندین انفجار شدید تروریستی بود.

عراق طی چند روز گذشته شاهد بیش از 10 انفجار در مناطق مختلف بغداد بخصوص در شهرک شیعه‌نشین صدر بوده است که مسئولیت همه این انفجارها را گروه تروریستی داعش بر عهده گرفته است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن