آخرین اخبار

تاریخ : 8. مهر 1396 - 15:31   |   کد مطلب: 25206
استاد رزنی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با ما با بیان اینکه بدعت های عزاداری قطعا به عظمت عاشورا و عزاداری ها لطمه میزند گفت:قمه زنی یک بدعت است که متاسفانه هر چه به گذشته می رویم و ریشه آن را دنبال میکنیم دست بیگانگان را در آن مشاهده میکنیم.

به گزارش صبح رزن،عباس اسدی ادامه داد:در واقع در اسلام اصیل از این مسائل به هیچ وجه مشاهده نمیکنیم و این برای منحرف کردن  اصالتها و  برکت مذهب تشیع و مقاومت است.

 

 

وی ادامه داد:وقتی انعکاس این عمل را در رسانه های دنیای غرب نگاه میکنیم دقیقا بزرگ نمایی این رخداد و تروریست نامیدن شیعه را مشاهده میکنیم.

 

 

اسدی افزود:در واقع با چنین اقداماتی دشمن با رسانه های خود شیعه را جماعتی وحشی و خشن معرفی میکند تا از گسترش روز افزون این مذهب عقلانی و انسانی جلوگیری کند.

 

 

 

وی افزود:فرد غربی که در کشورهای اروپایی یا آمریکایی زندگی میکند در رسانه های شنیداری و دیداری چنین چهره ای از تشیع مشاهده میکند و تصویری این چنین از این مذهب در ذهنش ساخته میشود.

 

 

 

استاد ارتباطات علامه تاکید کرد:نشان دادن این قمه زنی ها علاوه بر رسانه های بیگانه دزر شبکه های اجتماعی و توسط برخی خودی ها برای خودنشان دادن صورت میگیرد که متاسفانه باید گفت به قول رهبری شیعیان انگلیسی از این گونه اقدامات استفاده میکنند.

 

 

وی در خصوص اینکه رسانه ها چه کمکی میتوانند برای بهتر شدن این وضعیت داشته باشند گفت:در خصوص شبکه های اجتماعی با استفاده از این ابزار می شود به روشنگری در خصوص اهداف شوم کسانی که به دنبال استفاده از روشهای غیر دینی و غیر اصیلی نظیر قمه زنی هستند، پرداخت

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه وظیفه شیعیان واقعی امروز تصویر کردن چهره ای اصیل از تشیع است ادامه داد:حقایق شگفت انگیزی نظیر پیرغلامان یا سنن بسیار جالب در اغلب شهرهای کشور باید از طریق رسانه ها بخصوص شبکه های مجازی به استماع جهانیان برسد تا بتوانیم واقعیت و حقیقت شیعیان را به نمایش بگذاریم و از چهره تشیع غبار زدایی کنیم.

 

 

وی همچنین با اشاره به جایگاه مسائل فرهنگی در مدل های پیشرفت منطقه  گفت:اقداماتی نظیر قمه زنی ضربات اساسی به زیرساختهای حضور سرمایه گذار و پیشرفت در منطقه میزند و برای اصلاح این چهره باید کارهای زیرساختی فرهنگی و رسانه ای انجام داد.

 

وی در پایان با بیان اینکه عزاداران که داری شور حسینی هستند باید در خصوص مقاصد دشمن آگاه شوند گفت»حتما اگر دوستداران و محبان اهل بیت به آگاهی از نقشه های شوم برسند از انجام هرگونه بدعت خود داری خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام

 

 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن