آخرین اخبار

تاریخ : 17. آبان 1397 - 12:13   |   کد مطلب: 26015
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: یک تیم زمین‌خواری از شهرهای مختلف به صورت مرموزانه در دستگاه‌های مختلف کشور نفوذ کرده و سند برخی از زمین‌های وقفی را به نام خود زده‌اند.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه باید در حفظ و نگهداری موقوفات تلاش بیشتری داشته باشد، اظهار کرد: متاسفانه اخیراً مطلع شده‌ایم که تیم زمین‌خواری از شهرهای مختلف به صورت مرموز در دستگاه‌های مختلف کشور نفوذ کرده و سند زمین‌های وقفی را به نام خود زده‌اند.

وی با بیان اینکه سازمان شهرداری و اداره اوقاف ورود خوبی کرده تا دست افراد خاطی را کوتاه کنند، گفت: باید نسبت به شناسایی عواملی که زد و بند کرده‌اند تا این افراد به اهداف خود دست یابند، اقدام شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها سند برخی از زمین‌های موقوفه به نفع افراد خاطی زده شده است، افزود: طی نامه‌ای خواستار پیگیری سریع‌ نسبت به این موضوع شده‌ایم.

وی با تاکید به اینکه نباید اجازه از بین رفتن سرمایه مردم را داد، خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی باید مراقبت کنند تا زمین‌خواران نتوانند زمین‌های وقفی را تصاحب کنند.

خجسته با اشاره به ضرورت ثبت الکترونیک موقوفات، گفت: در شهرستان همدان و ملایر زمین‌های وقفی بسیاری وجود دارد که اگر مراقبت صورت نگیرد امکان سوء استفاده برخی وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید با تیم زمین‌خواری در حوزه وقف به شدت برخورد شود و آنها را به اشد مجازات رساند، افزود: تیم خبیثی که به اموال وقفی رحم نکرده‌اند باید معرفی شوند و اموال وقفی نیز هرچه سریع‌تر برگردانده شود.

بازگشت بانک ملی به موقوفه شاهزاده حسین(ع) همدان مراحل پایانی را طی می‌کند

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه باید با عوامل فساد مبارزه کرد، گفت: در فرودگاه همدان شاهد فسادهایی بودیم که شناسایی شد و در شهرداری و سایر ادارات نیز باید مراقبت‌هایی صورت گیرد.

وی با اشاره به پیگیری بازگشت بانک ملی به موقوفه شاهزاده حسین(ع)، اظهار کرد: زمین بانک ملی وقفی است که قبل از انقلاب مورد ساخت و ساز قرار گرفته و باید به موقوفه شاهزاده حسین(ع) برگردد.

خجسته با بیان اینکه آخرین جلسه را با وزیر وقت اقتصاد برگزار کرده‌ایم و صورتجلسه‌ای امضا شده است، گفت: از طریق معاونت ریاست جمهوی پیگیر بازگشت بانک ملی به این موقوفه هستیم که کار مراحل پایانی را طی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها ادامه دارد و باید هرچه سریع‌تر زمین بانک ملی تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا فضایی را در شاهزاده حسین(ع) مانند شاهچراغ ایجاد کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن