آخرین اخبار

تاریخ : 30. بهمن 1398 - 17:43   |   کد مطلب: 27206
رییس ستاد انتخابات استان همدان گفت: مردم ولایتمدار این استان در روز برگزاری انتخابات با حضور پرشور و حماسی در پای صندوق‌های اخذ رای بار دیگر وفاداریشان به نظام و انقلاب را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش صبح رزن ،مصطفی آزادبخت روز چهارشنبه در هشتیمن نشست اعضای کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری همدان اظهار داشت: مردم این استان با زمان شناسی و دشمن شناسی به تبلیغات مسموم معاندان به منظور دلسرد کردن آنها از حضور در پای صندوق های توجهی نمی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان بیان کرد: مردم همدان با مشارکت و حضور پرشور در یادزهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امنیت کشور را تقویت کرده و موجب عقب نشینی دشمن می شوند.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات موضوع مهمی برای کشور است گفت: تمامی کسانی که دل در گرو انقلاب و نظام دادند و با حضور در آیین تشییع سرلشگر سلیمانی با این شهید عهد بستند، با حضور در این رویداد حماسی وفاداری خود را به نمایش می گذارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان یکی از مهمترین  نقاط ضعفف جوامع جهان سومی را خودسانسوری دانست و افزود: باید در نشست ها و جلسات خود سانسوری را کنار گذاشته و دیدگاه های کارشناسی را مطرح کرده و تحمل انتقاد و نقد یکدیگر را داشته باشم.

آزادبخت بیان کرد: مبارزه با عرضه کالای قاچاق باید همه جانبه باشد و حاضران در این نشست ها باید در زمینه فرهنگ سازی و راه های مقابله با ورود کالای قاچاق به استان همدان ایده و برنامه های نو ارائه دهند.

وی افزود: نقش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه بسیار حائز اهمیت است و نباشد شاهد عرضه کالاهای داخلی با برندهای خارجی باشیم.

تولید دستگاه بیت کوئین در همدان

رییس سازمان صنعت معدن تجارت همدان نیز در این جلسه گفت: برای اولین بار در کشور نخستین دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت ‌کوئین) تا ۲ ماه آینده در این استان تولید می شود هر چند در این باره نمی توان تمام بازار را پوشش داد. 

حمید رضا متین افزود: ماینرهایی که وارد کشور می شود سه سال عمر مفید دارند که پس از گذشت ۲ سال از کارکرد آنها، به صورت قاچاق وارد کشور می شوند.

وی در زمینه قاچاق پوشاک نیز بیان کرد: دستورالعمل نصب شناسه بر روی کالا از جمله پوشاک با توجه به حجم بالای قاچاق پوشاک در دستور کار قرار گرفت اما سپس از دستور کار خارج شده چراکه قاچاق از داخل به خارج از کشور معکوس شده و به صورت پیله وری بدون ثبت در گمرک صورت می گیرد.

متین اظهار داشت: هم اینک علاوه بر همدانم در دیگر استان های کشور نیز نسبت به نصب شناسه بر روی کالا مشکل وجود دارد چرا که قرار بود سال ۹۶ این طرح بر روی تمامی کالاها انجام شود که با عکس شدن فرایند قاچاق از داخل به خارج از کشور این موضوع مغفول ماند. 

فعالیت ۲ واحد تولید مارک خارجی در همدان

رییس سازمان صنعت معدن تجارت همدان گفت: ۲ واحد تولید مارک و آرم خارجی به صورت غیرمجاز در همدان فعالیت دارند که بیشتر تولیدات آنها به خارج از کشور می رود.

متین، کیفیت پوشاک تولیدی در همدان را مطلوب دانست و افزود: هم اینک کردهای عراق مشتری پوشاک تولیدی هستند که بر روی آنها اینگونه مارک خارجی الصاق شده است.

وی بیان کرد: بیش از ۶ هزار واحد تولید پوشاک در همدان فعال هستند که چهار هزار واحد دارای مجوز و ۲ هزار و ۴۰۰ واحد فاقد مجوز تولید لباس هستند.

رییس سازمان صنعت معدن تجارت همدان اظهار داشت: قیمت پوشاک وارداتی ۱۰ برابر بیشتر از پوشاک داخلی است بنابراین رغبت مردم به خرید پوشاک تولید داخل افزایش داشته است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن