آخرین اخبار

تاریخ : 21. فروردين 1392 - 8:05   |   کد مطلب: 2766
فرزند شهید آوینی در گفت و گویی بر اختلاف نظر سید شهیدان اهل قلم با سیدمحمد خاتمی تأکید کرد.

به گزارش صبح رزن به نقل از جهان،‌ دختر شهید آوینی در بخشی از این مصاحبه گفته است: سیدمرتضی آوینی در زمینه فرهنگی با آقای خاتمی اختلاف نظر عمیق داشته و این را هم با صراحت بیان می کند. او یک متفکر آرمان گرا بوده و ابایی هم از بیان اعتقاداتش نداشته. یعنی پدرم در مقام کسی که سال ها زندگی اش را صرف کار فرهنگی کرده و در این زمینه مطالعات بسیار زیادی داشته وظیفه خودش می دانسته که در عرصه فرهنگی صراحتاً اظهارنظر کند و مخالفتش با رویکرد وزارت ارشاد آقای خاتمی را علنی کند.

وی در گفت و گو با شرق تصریح کرد: او (شهید آوینی) به صراحت در برابر آدم هایی که فکر می کرده از معیارهای فرهنگی انقلاب انحراف پیدا می کنند، می ایستاده و واکنش اش از همان تفکر آرمان گرایانه برمی خاسته است.

فرزند شهید آوینی افزود: پدرم هرگز با مرحوم فردید ملاقاتی نداشته و هرگز در جایی نگفته یا ننوشته که خودش را متأثر از ایشان می داند. اما البته با دیدگاه مجله کیان و جریان روشنفکری دینی مشکل داشته و مخالفت هایش را چه شفاهی و چه کتبی بیان کرده.

وی در ادامه این گفت وگو بیان کرده: پدرم هم با صدا و سیما اختلافات سازمانی داشت و هم با نحوه مدیریت و سیاست های آقای محمد هاشمی اختلافات فرهنگی.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن