آخرین اخبار

تاریخ : 22. فروردين 1392 - 21:24   |   کد مطلب: 2785
همدان - استاندار همدان گفت: هماهنگی و تعامل دو سویه ناظران و مجریان انتخابات برای برگزاری انتخابات باشکوه امری ضروری است.

به گزارش صبح رزن،ایرنا 'علی محمد آزاد' روز پنج شنبه در گردهمایی یک روزه اعضای هیات های نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا افزود: یکی از وظایف اصلی مجریان انتخابات در سالی که به عنوان حماسه سیاسی نامگذاری شده فراهم کردن بستر انتخابات برای حضور تمامی طیف ها و گرایش ها با سلایق مختلف است.

وی اضافه کرد: با توجه به برگزاری دو انتخابات در 9 شهرستان و علاوه بر آن برگزاری انتخابات نمایندگی در شهرستان تویسرکان احتمال افزایش ناظران و مجریان و شلوغ شدن شعب اخذ رای بسیار زیاد است بنابراین تاکید می شود که هر کدام از مسوولان طبق قانون کار خود را انجام داده و در کار یکدیگر دخالت نکنند.

به گزارش صبح رزن،عالیترین مقام اجرایی همدان اضافه کرد: باید به گونه ای عمل کرد که شمار زیاد ناظران، بازرسان و مجریان انتخابات در شعب اخذ رای، خدشه ای بر روند برگزاری انتخابات وارد نکنند.

آزاد گفت: قانون وظایف هر کدام از مجموعه ها از جمله مجریان ، بازرسان و ناظران انتخابات را مشخص کرده و عمل به قوانین به طور حتم در برگزاری انتخاباتی سالم و بدون مشکل موثر است.

وی تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد از اموال دولتی له یا علیه فردی استفاده کند حتی شهرداریها که جزو سازمان های عمومی هستند مجاز نیستند اموال خود را برای تبلیغ یا تخریب افراد در اختیار دیگران قرار دهند.

وی یکی از افتخارات ایران اسلامی را دخیل کردن مردم در تصمیمات کشور با برگزاری انتخابات ذکر کرد و این امر را بیانگر اعتماد نظام به نظر، ایده و آرای ملت ایران دانست.

استاندار همدان افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم گیری در روستا، شهر، بخش و شهرستان تا کشور را در اختیار مردم گذاشتند و آنان با حضور در پای صندوق های رای در تصمیم گیری ها مشارکت می کنند.

آزاد گفت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال 'حماسه سیاسی و اقتصادی' برگزاری انتخابات مهمترین و بهترین نماد حماسه سیاسی است و این رزمایش بزرگ در 24 خرداد سالجاری تجلی می یابد.

وی افزود: یک هزار و 267 حوزه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و یک هزار و 561 شعبه برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان پیش بینی شده است.

استاندار همدان اضافه کرد: چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در 942 روستا و 29 شهر این استان برگزار و سه هزار و 78 عضو اصلی و دو هزار و 10 عضو علی البدل برای شورای روستاها و 175 عضو اصلی و 73 عضو علی البدل برای شورای اسلامی شهرها انتخاب می شوند.

آزاد تاکید کرد: تمامی اعضای نظارت، بازرسی و مجریان انتخابات باید زمینه و بستر لازم برای حضور حداکثری مردم در 24 خرداد سالجاری در پای صندوق های اخذ رای را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل متولیان برگزاری انتخابات بدون دخالت در کار یکدیگر طبق قانون عمل کرده و تنها اقدام به گزارش موضوع کنند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن