آخرین اخبار

تاریخ : 16. مرداد 1399 - 15:41   |   کد مطلب: 28020
۷۰۰ تخت بیمارستانی استان همدان برای بیماران مبتلا به کرونا پیش بینی شده است | اگر روند شیوع ویروس کرونا در استان همدان دوباره به اوج برسد این بار با کمبود کمبود تخت بیمارستانی در استان همدان مواجه می‌شویم | افراد مبتلا به کرونا که حال عمومی مناسبی نداشته باشند در بیمارستان بستری می‌شوند.

به گزارش صبح رزن به نقل  از  همدان پرس؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به پیش بینی ۷۰۰ تخت بیمارستانی استان همدان برای بیماران مبتلا به کرونا یادآور شد: اگر روند شیوع ویروس کرونا در استان همدان دوباره به اوج برسد این بار با کمبود کمبود تخت بیمارستانی در استان همدان مواجه می‌شویم.

رشید حیدری مقدم در گفتگویی با بیان اینکه کرونا تمام نشده است، گفت: در حال حاضر وضعیت ۷ شهرستان استان همدان به لحاظ شیوع کرونا قرمز و نارنجی است.

وی با بیان اینکه با گذر از اوج دوم همه گیری کرونا چهار شهرستان همدان، ملایر، بهار و کبودرآهنگ در وضعیت قرمز و شهرستان‌های رزن، اسدآباد و تویسرکان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند، گفت: شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان همدان از سه هزار و ۱۵۰ نفر فراتر رفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: شهرستان‌های فامنین و نهاوند در شرایط زرد شیوع ویروس کووید ۱۹ قرار دارند.

حیدری مقدم با اشاره به پیش بینی ۷۰۰ تخت بیمارستانی استان همدان برای بیماران مبتلا به کرونا یادآور شد: اگر روند شیوع ویروس کرونا در استان همدان دوباره به اوج برسد این بار با کمبود کمبود تخت بیمارستانی در استان همدان مواجه می‌شویم.

حیدری مقدم تب، تنگی نفس و سرفه خشک را سه علامت شایع کرونا برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر بدن درد، اسهال و استفراغ، کوفتگی و در سنین پایین‌تر سوزش و تکرر ادرار از علائم بیماری کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با یادآوری اینکه اگر بیمار حال عمومی خوبی داشته باشد در قرنطینه خانگی درمان را دنبال خواهد کرد، گفت: افراد مبتلا به کرونا که حال عمومی مناسبی نداشته باشند در بیمارستان بستری می‌شوند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن