آخرین اخبار

تاریخ : 26. فروردين 1392 - 10:34   |   کد مطلب: 2810
همدان - رییس ستاد انتخابات استان همدان گفت: نامنویسی از داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا روز دوشنبه همزمان با سراسر کشور در همدان آغاز شد.

به گزارش صبح رزن،'علیرضا قاسمی فرزاد' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: داوطلبان حضور در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر روستا برای نامنویسی می توانند به فرمانداری ها و بخشداری های مراجعه کنند.

وی با ذکر اینکه دوره فعالیت هر شورا چهار سال است بیان کرد : چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاها در مناطق روستایی بالای 100 نفر جمعیت یا بالای 20 خانوار برگزار می‌شود.

وی در مورد سطح تحصیلات نامزدهای انتخاباتی افزود: طبق قانون، داوطلبان شورای اسلامی روستاهای تا 200 خانوار باید توانایی خواندن نوشتن داشته باشند و سطح تحصیلات داوطلبان در روستاهای بالای 200 خانوار حداقل باید دیپلم باشد.

وی گفت: داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت باید دارای مدرک حداقل فوق دیپلم و بالای 20 هزار نفر جمعیت نیز داوطلبان باید مدرک لیسانس یا معادل آن را ارائه دهند.

وی در خصوص تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل شوراها اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی روستاهای تا یک هزار و 500 نفر جمعیت سه نفر اصلی و دو نفر علی‌البدل است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان افزود: بر اساس قانون اعضای شورای روستاهای بالای یک هزار و 500 نفر جمعیت نیز پنج نفر اصلی و سه نفر علی‌البدل هستند.

وی بیان کرد: شورای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت شامل پنج عضو اصلی و دو عضو علی‌البدل است، همچنین شهرهای تا 50 هزار نفر جمعیت دارای هفت عضو اصلی و سه عضو علی‌البدل و شهرهایی که جمعیت آنها بین 50 هزار تا یک صد هزار است شورای شهر آنها متشکل از 9 عضو اصلی و چهار عضو علی‌البدل است.

قاسمی فرزاد گفت: تعداد اعضای شورای شهرهای تا 200 هزار نفر جمعیت نیز 11 عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل تعیین شده و شمار شوراهای شهرهای بین 200 هزار تا 500 هزار نفر جمعیت 13 عضو اصلی و شش عضو علی‌البدل و شهرهای دارای 500 هزار تا یک میلیون نفر جمعیت نیز 15 عضو اصلی و هفت عضو علی‌البدل است.

وی بیان کرد: بر این اساس شمار اعضای شورای شهر همدان در انتخابات آتی به 15 عضو افزایش یافته همچنین اعضای شورای اسلامی شهر ملایر به 11 عضو، نهاوند و اسدآباد به 9 نفر، بهار و تویسرکان و کبودراهنگ به هفت نفر و رزن و فامنین به پنج عضو رسید.

وی گفت: نامنویسی از داوطلبان حضور در چهارمین انتخابات شورایهای اسلامی شهر روستا از 26 فروردین آغاز و تا یکم اردیبهشت ماه سالجاری ادامه دارد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن