آخرین اخبار

تاریخ : 26. شهريور 1399 - 23:48   |   کد مطلب: 28156
مدیرعامل جمعیت هلال احمر از افتتاح ۲۴ خانه هلال همزمان با سراسر کشور در همدان خبر داد.

به گزارش صبح رزن،علی سنجربیگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به  افتتاح ۲۴ خانه هلال در روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه اظهار کرد: افتتاح این خانه‌های هلال و آموزش روستاییان می‌تواند آمادگی روستائیان را در برخورد با مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی بالا ببرد.

وی گفت: مردم هر منطقه جزء اولین نفراتی هستند که در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حاضر می‌شوند و اگر دوره مربوطه را گذرانده باشند قبل از اینکه امدادگران به سر صحنه برسند افراد آموزش‌دیده و کاربلد می‌توانند کار امدادرسانی را شروع کنند‌.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان اضافه کرد: در کل استان ۶۵ خانه هلال داریم که تعدادی از انها فعال هستند و ۲۴ خانه هلال نیز فردا افتتاح می‌شود.

وی افزود: ۱۳ مورد از خانه‌های هلال در شهرستان همدان، دو مورد در رزن، پنج مورد در کبودراهنگ و در شهرستان‌های بهار، اسدآباد، نهاوند و تویسرکان هم هرکدام یک خانه هلال افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان یادآور شد: افتتاح خانه‌های هلال در راستای آشنایی اهالی روستاها با مخاطرات، یادگیری و آموزش کمکهای اولیه است‌.

وی افزود: در طرح خانه‌های هلال روستاییان پانسمان، بانداژ، روش برخورد با مصدوم و انجام مرحله به مرحله کمک‌های اولیه را از مربیان جمعیت هلال احمر فرا می‌گیرند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن