آخرین اخبار

تاریخ : 27. اسفند 1399 - 23:45   |   کد مطلب: 28502
آیین اختتامیه بیست و دومین کنگره استانی شعر دفاع مقدس و مقاومت، با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، خانواده شهدا، جمعی از شاعران استان، و جمعی از مدیران و نمایندگان یگان‌های نظامی و انتظامی در همدان برگزار شد.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرنگار دفاع‌پرس از همدان، آیین اختتامیه بیست و دومین کنگره استانی شعر دفاع مقدس و مقاومت، با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، خانواده شهدا، جمعی از شاعران استان، و جمعی از مدیران و نمایندگان یگان‌های نظامی و انتظامی در همدان برگزار شد.

«علی نجفی» دبیر علمی جشنواره ادبی یوسف گفت:هدف از برگزاری این جشنواره بازشناسی و بازگویی و افزایش داشته‌های هنر و مقاومت است، و این جشنواره یکی از بهترین زایش‌هایی است که با بیش از ۱۰۰ اثر فاخر در این زمینه برگزار می شود.

وی افزود: در دوره نهم حدود ۱۰۰ اثر دریافتی توسط هیأت داوران بررسی شد، و سی اثر به مراحل بعد راه یافت.که موضوعاتی همچون حماسه سازی بانوان، انتظار و جانفشانی نوجوانان بیشترین آثار را به خود اختصاص داده بودند. و با توجه به گستره سنی که از نوجوانان تا بزرگسالان را شامل می شد کار داوران سخت و دشوار بود. 
 
دبیر علمی جشنواره ادبی یوسف عنوان کرد: با وجود کرونا تعداد بالای آثار نشان‌دهنده علاقه جامعه به ادبیات داستانی و دفاع مقدس است. 
 
نجفی تصریح داد: پس از بررسی های دقیق و کارشناسی، « زهرا طهماسبی» از همدان، «ریحانه نوری» از تویسرکان و «شکوفه رضایی» از رزن بعنوان نفرات برگزیده این کنگره اتخاب شدند.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن