آخرین اخبار

تاریخ : 30. شهريور 1396 - 9:24   |   کد مطلب: 25049
طی مراسمی از زحمات مهدی مصطفی‌پور تجلیل و علی محمدی به عنوان دادستان رزن معرفی شد.

امام جمعه شهر قروه درجزین در این مراسم با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید مسئولیت ها را به اهل آن واگذار کنید گفت: اگر امروز در جامعه اسلامی نهادی متولی اجرای عدالت در جامعه باشد آن هم  قوه قضائیه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا محمدی با اشاره به اهمیت جایگاه قوه قضائیه در حکومت اسلامی گفت: اگر امروز در کشور بهترین قانون را در مجلس تصویب کنیم اما در مرحله اجرا با مشکلات ایجاد شود آن قانون بی‌فایده خواهد بود.

وی با بیان اینکه به هر اندازه مسئولیت سنگین باشد ارزش کار بیشتر می‌شود؛ ادامه داد: طبق فرمایشات امام علی(ع) قاضی لبه پرتگاه است و این موضوع حساسیت کار را نشان می‌دهد.

امام جمعه شهر قروه درجزین با تمجید از عملکرد دادستان سابق شهرستان رزن گفت: از ویژگی مهم یک دادستان  ارتباط و مردمداری است که آقای مصطفی‌پور با گشاده‌رویی با مردم رفتار می‌کرد و از طرفی قاضی متعهدی بود.

وی تعهد را نیاز مبرم جامعه ما دانست و گفت: امروز ما به متخصصان نیاز داریم اما تخصص بدون تعهد بی‌فایده است زیرا از متخصص فاقد تعهد جز خیانت برنمی‌آید.

دادستان سابق شهرستان رزن هم با بیان اینکه با وجود فشارها، تهدیدها، توصیه‌ها و هجمه‌ها از سوی برخی افراد، با کمک خداوند در هیچ تصمیمی تحت تاثیر قرار نگرفتم، گفت: اگر شخصی را مستحق تخفیف یا مجازات دانستم در چارچوب قانون بوده ولاغیر.

مهدی مصطفی‌پور افزود: از برنامه‌های مهم دادستانی رزن مبارزه جدی با توزیع‌کنندگان و فروشندگان مواد مخدر با همکاری نیروی انتظامی بوده است، زیرا کاهش توزیع و مصرف مواد مخدر نقش بسزایی در کاهش مسائل و مشکلات اجتماعی خواهد داشت.

وی از دیگر اقدامات دادگستری رزن را حفاظت از منابع آب و انسداد چاه‌های غیرمجاز عنوان کرد و گفت: در چند سال گذشته حکم قطعی صادر شده بود ولی احکام اجرا نمی‌شد که در مسئولیت بنده تعداد 98 چاه غیر مجاز دارای حکم قطعی مسدود شد.

دادستان سابق رزن گفت: در حال حاضر انسداد کمتر از 10 چاه غیر مجاز دارای حکم باقی مانده و 38 حلقه چاه غیر مجاز پلمب شده است.

وی با بیان اینکه نسبت به 40 حلقه چاه غیر مجاز دیگر در دادسرا طرح شکایت شده که تاکنون برای 27 حلقه چاه غیر مجاز حکم صادر شده است، تاکید کرد: انسداد چاه‌های غیر مجاز افرادی که خود را وابسته به قدرت می‌دانستند و از اجرای حکم امتناع می‌کردند را در اولویت قرار دادیم.

مصطفی‌پور افزود: بعضی از روستاهای شهرستان رزن با تانکر آبرسانی می‌شد اما با تلاش‌های صورت گرفته  امروز در برخی از روستاها دارای مشکل سطح آب افزایش یافته که طبق گزارش مدیریت منابع آب استان شهرستان رزن رتبه نخست استان را در حفظ منابع استان کسب کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب همدان نیز پست و مقام در نظام مقدس جمهوری اسلامی را موهبتی با ارزش در راستای خدمت‌رسانی به مردم دانست که نصیب هر کس نمی شود.

کامران حمزه افزود: دادستانی با دیگر مسئولیت‌های قوه قضائیه فرق دارد زیرا سایر قسمت های دادگستری به مسائل و مشکلات داخلی مشغول هستند و کمتر به مسائل کلی می‌پردازند ولی عمده کار دادستانی با دیگر سازمان‌هاست.

وی با بیان اینکه بیش از 600 وظیفه برای دادستانی بیان شده است، گفت: کار دادستانی با آمار و ارقام بیان نمی‌شود، اگر دادستانی به خوبی عمل کند در چهره شهر مشخص می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب همدان خاطرنشان کرد: دادستان در کنار نظارت بر سازمان‌ها مکمل اجرای کامل  برنامه‌های سازمان است و اگر خوب عمل کند در چهره شهر نیز نمایان خواهند شد.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن