آخرین اخبار

تاریخ : 13. مهر 1397 - 23:48   |   کد مطلب: 25934
فرماندار شهرستان رزن گفت: کشاورزانی که دچار خسارت شده‌اند تا پایان آذرماه فرصت دارند تا نسبت به امهال وام‌های کشاورزی خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن، سیدرضا سلامتی بعد از ظهر امروز در کارگروه مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی از امهال وام‌های کشاورزی کشاورزانی که محصولاتشان بر اثر بلایای طبیعی خسارت دیده‌اند خبر داد و اظهار کرد: وام‌های کشاورزانی که سررسید آنها تا تاریخ ششم شهریورماه سال جاری است، به مدت سه سال امهال خواهد شد.

وی افزود: کشاورزان تا پایان وقت اداری 30 آذرماه مهلت دارند در صورت برخورداری از شرایط لازم نسبت به امهال وام خود اقدام کنند.

فرماندار شهرستان رزن گفت: دستورالعمل بانک مرکزی از طریق فرمانداری ابلاغ و ارسال شد و بانک‌های شهرستان موظف به ارسال لیست وام‌های مذکور به جهاد کشاورزی برای بررسی و تایید شدند.

وی افزود: طبق بخشنامه دولت  سود،کارمزد و جریمه وام‌های کشاورزانی که خسارت دیده‌اند به مدت سه سال بخشیده خواهد شد.

سلامتی اظهار کرد: با توجه به اینکه همدان استان سردسیر است کشاورزان برای جلوگیری از خسارات احتمالی نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند.

363 هزار هکتار از اراضی استان همدان خسارت دیده‌اند

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان هم گفت: رزن، اولین شهرستانی است که در مورد بند (خ) ماده 23 در خصوص امهال وام‌های کشاورزان خسارت‌دیده تشکیل جلسه داد.

احد ظفری با بیان اینکه در سال زراعی 97ـ96 بیش از 363 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در اثر سرمازدگی، تگرگ، طوفان، رعد و برق و آبگرفتگی خسارت دیده‌اند گفت: ارزش ریالی خسارت وارد شده بیش از 772 میلیارد تومان است.

وی افزود: از این میزان 26 هزار و 468 هکتار از باغات استان و 336 هزار و 570 هکتار از محصولات زراعی استان دچار خسارت شده است.

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: عمده خسارت وارد شده در روزهای27 و 28 اردیبهشت ماه و بر اثر سرمازدگی بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همدان از استان‌های پرخطر در بروز بلایای طبیعی است  کشاورزان نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اقدام کنند

ظفری گفت: بیش از 22 میلیارد تومان خسارت توسط صندوق بیمه به کشاورزان در سال زراعی 96ـ95 پرداخت شده است.

115 هزار هکتار از اراضی شهرستان رزن خسارت دیده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن هم اظهار کرد: بیش از 115 هزار هکتار از اراضی و باغات شهرستان خسارت دیده‌اند.

محمود فتحی افزود: 113 هزار و 581 هکتار از اراضی زارعی شهرستان با تولید 109 هزار و 648 تن و 2 هزار و 258 هکتار از باغات شهرستان با تولید 8 هزار و 514 تن در فصل زراعی 97 ـ 96 دچار خسارت سرمازدگی و بارش تگرگ شده است.

وی ارزش ریالی خسارت‌های وارد شده را بیش از 108 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: امسال در بحث زراعت گندم، جو و کلزا و در بخش باغات نیز گردو، زردآلو، گیلاس و آلبالو دچار خسارت‌های زیادی شدند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن