آخرین اخبار

تاریخ : 7. آبان 1397 - 10:10   |   کد مطلب: 25991
مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: تاکنون 300 میلیارد تومان از اعتبارات سال جاری ابلاغ شده که مابقی نیز در مرحله ابلاغ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی‌اصغر نقی‌ای ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وضعیت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان همدان بسیار مطلوب و مثبت است، اظهار کرد: خوشبختانه حجم تقاضای سرمایه‌‌گذاری از سوی بخش خصوصی و تعاونی در حال افزایش بوده و پروانه‌های تأسیس در این بخش در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه 650 میلیارد تومان پروانه تأسیس صادره در استان همدان داشته‌ایم، افزود: این طرح‌ها با توجه به وضعیت خوب منابع بانکی طبق ردیف مختلف سنواتی معرفی شده‌اند.

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ارزش تولیدات محصولات کشاورزی در پایان سال گذشته از ارزش صنایع تبدیلی کشاورزی، 65 هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: در سال جاری کار‌ها فنی‌تر آغاز شد و اولویت سرمایه‌گذاری‌ها منطبق با اصول در 11 برنامه و 5 طرح مشخص شده است.

نقی‌ای با اشاره به اینکه در حال حاضر سرمایه‌گذاران خارج از کشور برای فرآوری محصولاتی مانند سیب‌زمینی استان اعلام آمادگی کرده‌اند، ادامه داد: یک شرکت از کشور لبنان برای فرآوری سیب‌زمینی تولید شهرستان رزن با تولید 60 هزار تن و با تسهیلات 110 میلیارد تومان منبع سرمایه‌گذاری با منابع سود 10 درصدی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه از منابع قانون بودجه سال گذشته، 515 میلیارد تومان اعتبار جذب شده است، خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌ترین اعداد جذب اعتبار، بودجه توسعه روستایی سازمان جهاد کشاورزی است که تاکنون 85 میلیارد تومان از اعتبارات و بودجه سال 96 را به خود اختصاص داده است.

 مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در خصوص آخرین آمار اشتغال ایجاد شده در بخش کشاورزی نیز اضافه کرد: از ابتدا تا پایان سال گذشته برای 3 هزار و 740 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه قانون بودجه سال 97 در مبحث تسهیلات بانکی با تأخیر ابلاغ شد و خیلی از تسهیلات هنوز اعلام نشده است، بیان کرد: تاکنون 300 میلیارد تومان از اعتبارات سال جاری ابلاغ شده و مابقی نیز در مرحله ابلاغ است.

نقی‌ای ادامه داد: هم‌اکنون اعتبارات رونق تولید به شکل شناور با اعتبار 700 میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان صمت قرار گرفته که تا امروز 12 میلیارد تومان طرح‌های کوچک معرفی شده است.

وی در خصوص اعتبار صندوق توسعه ملی هم گفت: تا این تاریخ 62 میلیارد تومان پرونده معرفی و از بودجه بخش مکانیزاسیون بخش کشاورزی، 51 میلیارد تومان به استان همدان ابلاغ شده است.

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان روند سرمایه‌گذاری استان در بخش کشاورزی از سال 89 تا 96 را روند صعودی خواند و یادآور شد: در سال 89 روند تسهیلات بانکی 124 میلیارد تومان بود که این رقم در سال گذشته به 515 میلیارد تومان رسید که البته  پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این رقم به 525 تا 530 میلیارد تومان برسد.

وی با بیان اینکه فرآوری محصولات سیب‌زمینی و سیر استان در اولویت برای جذب سرمایه‌گذار خارجی است، خاطرنشان کرد: چهار سرمایه‌گذار برای فرآوری محصول سیب‌زمینی رزن و بهار در حال پیگیری و أخذ مجوز هستند اما تاکنون برای فرآوری سیر متقاضی سرمایه‌گذاری نداشته‌ایم.

نقی‌ای با اشاره به اینکه در صنایع تبدیلی، بالغ بر 150 میلیارد تومان پرونده آماده شده داریم، گفت: سردخانه‌های استان با ظرفیت صد در صد بالغ بر 112 تا 115 تن گنجایش دارند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن