آخرین اخبار

تاریخ : 7. آبان 1397 - 10:12   |   کد مطلب: 25992
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار نفر از زندانیان متاهل و دارای فرزند هستند، نبود پدر و سرپرست می‌‌تواند آسیبهای مادی و معنوی بسیاری برای اعضای خانواده ایجاد کند.

حسن لطفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با وضعیت نا‌مناسب خانواده‌های زندانیان متاهل گفت: زندانی شدن سرپرست خانواده زمینه ساز بروز آسیب‌های اجتماعی فراوانی برای اعضای خانواده زندانیان است. در حال حاضر بیش از 150 هزار نفر از زندانیان متاهل و دارای فرزند هستند،  نبود پدر و سرپرست می‌‌تواند آسیبهای مادی و معنوی بسیاری برای اعضای خانواده  ایجاد کند. 

آسیب‌های اجتماعی  در کمین خانواده‌ زندانیان

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خانواده‌های زندانیان آسیب پذیر‌ترین قشر جامعه هستند چرا که هیچ تکیه‌گاه و متولی ندارند، افزود: مسائل و مشکلات خانواده زندانیان بسیار زیاد بوده و در معرض آسیب‌های اجتماعی مختلفی قرار دارند. این در حالی است که آن‌ها تقصیری‌ در اتفاقی که افتاده ندارند، اما رنج‌های این اتفاق، آسیب‌های گوناگون فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی را بر آن‌ها تحمیل می‌کند. باید برای جلوگیری از آسیب‌های روحی، روانی و اجتماعی خانواده‌ها نهادی تشکیل شود تا با یک‌ برنامه ریزی منسجم و با حفظ کرامت انسانی از خانواده زندانیان سرپرست و متاهل حمایت کند.

   اشتغال یک عامل کلیدی و تاثیرگذار در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است​

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: به صورت کلی آسیب‌های اجتماعی از خلاء زیر ساخت‌های اشتغال در کشور  به وجود می‌آید، شغل از  متغیرهایی است که در زمینه ارتکاب بزهکاری و انحرافات اجتماعی نقش بسزایی دارد، برای بررسی  آسیب‌های اجتماعی در هر جامعه ابتدا باید  عوامل پیدایش آسیب ها و انحرافات اجتماعی را شناسایی و سپس در راستای پیشگیری و مبارزه با آن گام برداریم. 

شغل از  متغیرهایی است که در زمینه ارتکاب بزهکاری و انحرافات اجتماعی نقش بسزایی دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اشتغال را یک عامل کلیدی و تاثیرگذار در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: تا زمانی که نتوانیم زیرساخت‌های اشتغال و توزیع عادلانه ثروترا در کشور  فراهم کنیم،  آمار آسیب‌های اجتماعی کاهش چشمگیری نخواهد داشت. 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن