آخرین اخبار

تاریخ : 9. آبان 1397 - 22:06   |   کد مطلب: 26001
اجلاس شهرستانی نماز روز یکشنبه ۶ آبان ماه، با موضوع شیوه های دعوت به نماز در شهر رزن برگزار شد. حجت‌الاسلام ملازاده امام جمعه شهر رزن در این جلسه در خصوص اهمیت نماز مطالبی را بیان نموده و گفتند: کلمه ذکر بارها در قرآن تکرار شده است و در جایی با اشاره به آیه شریفه: […]

اجلاس شهرستانی نماز روز یکشنبه ۶ آبان ماه، با موضوع شیوه های دعوت به نماز  در شهر رزن برگزار شد.

حجت‌الاسلام ملازاده امام جمعه شهر رزن در این جلسه در خصوص اهمیت نماز مطالبی را بیان نموده و گفتند: کلمه ذکر بارها در قرآن تکرار شده است و در جایی با اشاره به  آیه شریفه: «و اقم الصلوه لذکری»، در قرآن کریم، به خواندن و انجام دادن نماز تأکید نشده، بلکه به «اقامه نماز» تکیه شده است؛ تا آن جا که ۴۶ بار، نماز با تعبیر «اقامه» در واژه‌های گوناگون، یاد شده است.

ایشان افزودند: عبارت اقیموا الصلوه؛ نماز را به پا دارید، مکرر در قرآن بیان شده. منظور از «اقامه» این است که «تنها خودتان نماز خوان نباشید، بلکه چنان کنید که آیین نماز در جامعه انسانی برپا شود و مردم با عشق و علاقه به آن روی آورند و آثار نماز در جامعه به بار نشیند است.

وی گفت: نماز را در جامعه به پا داریم. اگر اثرات نماز در جامعه را دیدیم نشانه اقامه نماز است. روح نماز انسان را از فساد رویگردان میکند، عمل صالح زندگی را برای انسان رقم می زند. نماز برترین جلوه عشق مخلوق به خالق است.

حجت الاسلام کاظمی از اساتید حوزه علمیه قم و مرکز تخصصی نماز نیز، با اشاره به اهمیت دعوت به نماز گفت: پیامبر و شهدا به مقام کسانی که بین خدا و بنده خدا آشتی برقرار می‌کنند قبطه می خورند. این همان نمازخوان کردن است.

کاظمی با اشاره به مخاصب شناسی در دعوت به نماز گفت: در دعوت به نماز برای اثر گذاری بیشتر باید با زبان مخاطب صحبت کرد.

وی افزود: استفاده از ادبیات روز وبه روز بودن مدرس از مواردی است که باید در دعوت به نماز به آن اهمیت داد.

در پایان اجلاس از خادمین به نماز  و زکات و موذنین نمونه تقدیر شد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن