آخرین اخبار

تاریخ : 16. آبان 1397 - 10:48   |   کد مطلب: 26011
فرماندار شهرستان رزن گفت: مانور زلزله در مدارس شهرستان رزن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن، سیدرضا سلامتی ظهر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان رزن با اشاره به فرارسیدن فصل سرما از آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان برای عبور از زمستان با کمترین مشکل خبر داد و اظهار کرد: در حوزه راهداری برای برفروبی جاده‌ها بیش از 5 هزار تن نمک، شن و ماسه ذخیره‌سازی شده است.

وی افزود: چهار راهدارخانه با 25 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و 25 نفر نیرو آماده بازگشایی محورهای مواصلاتی شهرستان رزن در زمان بارش برف هستند.

فرماندار رزن از پیش‌بینی دو محل برای اسکان مسافران در مواقع بحرانی خبر داد و اضافه کرد: دستگاهای خدمات‌رسان لیست محل‌های حیاتی و تجهیزاتی خود را در اختیار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار دهند تا در زمان بارش برف راهداری دستگاه برای برفروبی این محل‌ها پیش‌بینی کند.

وی با تاکید بر اینکه در مواقع بحرانی همه دستگاه ها باید تجهیزات و پرسنل خود را در اختیار مدیریت بحران شهرستان قرار دهند گفت: کوتاهی دستگاه‌ها در چنین مواقعی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

سلامتی خاطرنشان کرد: نانوایی‌ها نسبت به پیش‌بینی سوخت جایگزین در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

وی از برگزاری مانور زلزله در مدارس رزن در روز هفتم آذرماه خبر داد و گفت: در این روز مانور زلزله در یکی از مدارس شهرستان رزن با حضور دستگاه‌های امدادی و خدماتی برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان رزن هدف از برگزاری این مانور را سنجش میزان آمادگی دستگاه‌ها در مواقع بروز زلزله و آموزش دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: برگزاری این مانورها می‌تواند معیاری برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌ها امدادی و خدماتی باشد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن