آخرین اخبار

تاریخ : 16. آبان 1397 - 10:49   |   کد مطلب: 26012
رزن - رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رزن از شناسایی ۳۰ موقوفه در این شهرستان خبر داد و گفت: بقعه ۲ امامزاده در شهرستان رزن مرمت می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمدرضا خزایی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: شهرستان رزن دارای ۳۰ موقوفه، ۲۲ امامزاده و ۱۲۰۰ رقبه است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رزن یادآور شد: مجموعه اوقاف ماموریت و رسالتی در حوزه های بقاع متبرکه، موقوفات و قرآن کریم عهده دار است.

وی اضافه کرد: اوقاف و امور خیریه در حوزه قرآن کریم با برگزاری مسابقات و اجرای ویژه برنامه هایی همچون طرح تربیت حافظان قران کریم به رسالت خود عمل می‌کند.

خزایی به برنامه های دهه وقف اشاره و عنوان کرد: برنامه متنوعی همچون دیدار با مسئولین، نشست تخصصی با صنوف مختلف، همایش «لبیک یا رسول الله»، برگزاری ویژه برنامه شهادت امام رضا(ع)، غبارروبی امامزاده قاسم و امامزاده اسماعیل(ع) از جمله برنامه های دهه وقف محسوب می شود

وی «کار کنیم تا بماند نه کار کنیم تا بمانیم» را شعار خود از ابتدای فعالیت در شهرستان رزن عنوان کرد و ادامه داد: تازه تاسیس بودن این مجموعه و کمبود کارمندان با توجه به وسعت موقوفات از جمله مشکلات این اداره به شمار می رود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رزن اظهار داشت: درحال حاضر بقعه امامزاده قاسم(ع) با ۷۵۰متر زیربنا و هزینه کرد ۳۰۰میلیون تومان در حال بازسازی است.

وی عنوان کرد: برای ساخت زائرسرای امامزاده اظهر ۱۰۰ میلیون تومان و برای امامزاده اسماعیل چپقلو ۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

خزایی افزود: ۲۰۰ میلیون تومان برای بازسازی امامزاده ۵ تن کرفس با ۲۰۰متر زیربنا هزینه شده است.

 

کد خبر

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن