آخرین اخبار

تاریخ : 13. آذر 1397 - 9:28   |   کد مطلب: 26041
رزن - فرماندار رزن گفت: کانون های سلامت محله در راستای جلب مشارکت های مردمی برای تامین سلامت در رزن تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا سلامتی ظهر یکشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رزن با اشاره به فرا رسیدن هفته جهانی پشگیری از ایدز گفت: علی رغم کمبودهای موجود در سطح کشور عملکرد حوزه بهداشت و درمان شهرستان رزن مثبت و قابل قبول است.

وی با عنوان اینکه متاسفانه جامعه شادی نداریم و جای برنامه های شادی آفرین خالی است، عنوان کرد: باید جامعه را به سمت شادابی سوق دهیم چرا که ایجاد نشاط اجتماعی در سلامت جامعه بسیار حائز اهمیت است.

فرماندار رزن از تشکیل کانون های سلامت محله در شهرستان رزن خبرداد و گفت: هدف از تشکیل این کانون ها جلب مشارکت های مردمی در تامین سلامت است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد تماس های برقرارشده با اورژانس شهرستان رزن مزاحمت های تلفنی و ماموریت های کاذب است، ادامه داد: این امر توان نیروهای اورژانس برای انجام ماموریت را کم خواهد کرد.

سلامتی تاکید داشت: مباحث پیشگیری از ایدز باید از بعد فرهنگی در مدارس و دانشگاه ها توسط افراد مسلط به مبحث اطلاع رسانی صورت گیرد.

وی یکی از مهمترین عوامل ایجاد و گسترش بیماری ایدز را عدم اطلاع رسانی و آگاهی مردم از نحوه گسترش این بیماری عنوان کرد و افزود: باید آموزش به جامعه هدف به عنوان یکی از برنامه های کلیدی مدنظر باشد.

فرماندار رزن گفت: کلنگ زنی بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی در رزن نقطه امیدی در این شهرستان بوده که اجرای آن با قدرت و قوت پیگیری و ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد:با توجه به اینکه بیمارستان ولی عصر(عج) جزء بیمارستان های فرسوده است ساخت بیمارستان جدید با امکانات جدید از مهمترین نیازهای حوزه درمان رزن محسوب می شود.

کد خبر 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن