آخرین اخبار

تاریخ : 10. دى 1397 - 18:37   |   کد مطلب: 26093
رزن - مدیر امورآب وفاضلاب روستایی شهرستان رزن از رفع ۱۵۰ فقره شکستگی و نشتی تاسیسات آبرسانی در روستاهای تابعه شهرستان رزن طی سه ماهه سوم سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم فراهانی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در راستای تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی تخت چهار بلاغ شرکت آبفار شهرستان رزن نسبت به رفع معارض پروژه، اجرای تیر گذاری خط برق به طول ۸۰۰ متر تا ایستگاه پمپاژ روستای تخت اقدام کرد، اظهارداشت: همچنین اصلاح شبکه توزیع آب شرب به طول ۳ کیلومتر در روستای تخت نیز عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه در روستای ملابلاغ نیز به منظورتامین آب شرب پایدار با مشارکت خیرین آب رسان نسبت به حفر و لوله گذاری یک حلقه چاه مکانیکی به عمق ۱۳۵ متر با هزینه ای بالغ بر یک هزار میلیون ریال اقدام شد، اظهار کرد: با تجهیز و راه اندازی این چاه مشکل تامین آب شرب ۹۰۱ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳ هزارو ۲۱۰ نفر مرتفع می شود.

فراهانی با اشاره به اینکه در راستای تامین آب شرب روستای یارمجه باغ امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رزن نسبت به اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی حفر یک حلقه چاه دستی اقدام کرده است، عنوان کرد: پروژه مذکور در حال حاضر فعال است.

وی  افزود: همچنین در راستای ارتقاء کنترل کیفیت بهداشتی آب آشامیدنی وتوجه به سلامت عمومی، شرکت آبفار اقدام به تهیه و نصب ۲ دستگاه کلریناتور مایع ۵۰۰ لیتری در روستاهای اورته قمیش و چورمق، نصب یک دستگاه گازی در مجتمع چال بقاء و چایان با هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی کرد که با اجرای این طرح یک هزارو ۱۸۱ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۴ هزارو ۴۲ نفر آب شرب بهداشتی بهره مند شدند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رزن در ادامه سخنانش ضمن اشاره به نگهداری تاسیسات آبرسانی، کنترل کیفی و گندزدایی آب در سطح روستاهای تابعه شهرستان رزن گفت: در همین رابطه به منظورمدیریت مصرف و همچنین کاهش هدر رفت آب تاکنون ۱۵۰ فقره رفع شکستگی و نشتی درتاسیسات آبرسانی توسط اکیپ حوادث و بخش خصوصی انجام گرفته است.

وی بیان کرد:همچنین تاکنون به منظورگندزدایی و کلر زنی و تامین آب شرب بهداشتی ۵۷۰ کیلوگرم پودر پرکلرین و یک هزارو ۲۵۰ کیلوگرم گاز کلر مورد استفاده قرار گرفته است.

فراهانی عنوان کرد: درراستای نگهداری از تاسیسات و شبکه های آبرسانی و گندزدایی آب شرب ماهیانه اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال هزینه می شود.

وی گفت: واگذاری انشعابات خانگی، واگذاری ۵ فقره انشعابات صنعتی و تجاری، شناسایی و قطع  ۶۳ مورد انشعابات غیرمجاز، شناسایی و قطع ۲۵ مورد انشعاب پرمصرف و تعویض ۷۲ دستگاه کنتور خراب مشترکین نیز عملیاتی شده است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن