آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 20. خرداد 1398 - 16:35   |   کد مطلب: 26393
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: ایمان حضرت امام(ره) و عمل خالصانه ایشان جوانان را وارد میدان جهاد کرد؛ این مرد الهی توانست مردم ما را بزرگ کند و معامله غرب و شرق را در منطقه بر هم زند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان بعد از ظهر امروز با حضور مسوولان کشوری استانی، روحانیون و فعالان فرهنگی در این سازمان برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌ علی دشتکی مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی استان تقدیر شد و حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری به عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان منصوب شد.

در این آیین رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه رمز عزت و بزرگی نظام اسلامی ایران توجه به مکتب امام راحل است اظهار کرد: باید همچنان پرقوت در این مسیر قدم برداریم.

حجت‌الاسلام محمد قمی با اشاره به این سوال که چه اتفاقی موجب شد امام خمینی(ره) پس از معصومین لقب امام گرفت افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری، امام به همه فهماند که علی‌گونه و در اوج تعالی زندگی کردن افسانه نیست.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه ما مدیون تلاش‌های امام راحل هستیم ادامه داد: امام راحل درست است که عارفی بزرگ و فقیهی متبحر و اندیشمند و مفسر قرآن بود اما آنچه ایشان را متفاوت کرده جهاد در راه خداست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: ایمان حضرت امام(ره) و عمل خالصانه ایشان جوانان را وارد میدان جهاد کرد؛ این مرد الهی توانست مردم ما را بزرگ کند و معامله غرب و شرق را در منطقه بر هم زند.

وی با بیان اینکه حقیقت استقامت و مقاومت تفاوت مکتب امام راحل است تصریح کرد: امیدواریم برای اعتلای فرهنگ، همه با هم متحد شویم چراکه فصل مشترک همه ما توجه به مکتب امام خمینی(ره) است.

همدان می‌تواند در عرصه تمدن‌سازی و حرکت آرمانی موفق عمل کند

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه تلاش ما در مسوولیت جدید این است که اراده خود را در مسیر اراده خدا تعریف کنیم گفت: تنها راه نجات تکیه و اعتماد بر مکتب امام و فهم درست مکتب امام(ره) است.

حجت‌الاسلام محمد هادی نظیری بیان کرد: معتقدم استان همدان با داشتن ظرفیت‌های انسانی مانند شهیدهمدانی می‌تواند در عرصه تمدن‌سازی و حرکت آرمانی موفق عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی فرهنگی باید براساس الگوهای خداوند انجام شود افزود: امام خمینی(ره) در مکتب اسلامی خود توحید را در بستر اجتماعی برای ما معرفی کرده است.

مدیریت فریادهای توحیدی برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه به فرموه قرآن کریم مسوولیت تحقق دین حق بر دوش انبیاء بوده است اظهار کرد: در امر تبلیغ دین مبلغ باید در برابر هجمه‌ها و حاشیه‌های فرهنگی ایستادگی کند.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی با بیان اینکه تبلیغات اسلامی داعیه‌دار دین است که باید سخن خدا را به گوش مردم برساند تصریح کرد: در جامعه اسلامی فریادگر توحید زیاد است اما مدیریت این فریادهای توحیدی برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر انقلاب مطرح شده است افزود: در این بیانیه یکی از کلیدواژه های اصلی حرکت به سمت تبلیغ دین جوانان هستند.

شعبانی خطاب به مدیران با بیان اینکه مسوولیت پذیری ورود در فضای لغزنده است خاطرنشان کرد: اگر در فضای لغزنده دستگیری نشود احتمال زمین خوردن افزایش می‌یابد پس با دستگیری و تعامل و همکاری می‌توان در مسیر بدون لغزش حرکت کرد.

وی گفت: خوشبختانه استان ما دارای فضایی تعاملی و هم‌افزاست البته اختلاف سلیقه هم هست اما هدف و مسیر یکی است.

گفتنی است در این مراسم از مادر شهید مدافع حرم محمدحسین بشیری با اهدای لوح یادبودی تقدیر شد و در ادامه نیز چهار نفر از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب در مورد دیدگاه‌ها و اقدامات خود حرف زدند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن