آخرین اخبار

تاریخ : 25. خرداد 1398 - 8:38   |   کد مطلب: 26404
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از ثبت فشارخون 150 هزار همدانی در نخستین روزهای اجرای طرح ملی بسیج سنجش فشارخون خبر داد.

دکتر رشید حیدری‌مقدم در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به ثبت میزان فشارخون 140 هزار نفر از هم‌استانی‌ها به شیوه خوداظهاری و مراجعه به پایگاه‌های ثبت فشارخون از تاریخ 15 خرداد تا شب گذشته، مطرح کرد: براساس نتایج ثبت شده 17.3 درصد جمعیت 80 هزار نفری زنان باردار، افراد بالای 30 سال و بیماران کلیوی فشارخون خود را در این کمپین ملی ثبت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه این کمپین به 2 شکل حضوری و الکترونیکی اقدام به ثبت فشارخون افراد مورد نظر می‌کند، عنوان کرد: 10 هزار نفر از هم‌استانی‌ها نیز پس از اندازه گیری فشارخون خود در منزل و ثبت آن در سامانه اینترنتی ویژه این کمپین، اقدام به مشارکت در این بسیج ملی کرده‌اند.
حیدری‌مقدم با اشاره به فعالیت این کمپین تا 15 تیرماه، گفت: این کمپین در دو فاز ایجاد زیرساخت و عملیات اجرایی از 27 اردیبهشت ماه تا کنون در حال فعالیت است؛ امید می رود طی این 4 هفته عملیاتی با مراجعه تمامی بیماران کلیوی، زنان باردار و افراد بالای 30 سال دانشگاه علوم پزشکی به موقع در بحث فشارخون و کنترل بیماری‌های خطرناک وابسته مداخله کند.
انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن