آخرین اخبار

تاریخ : 25. خرداد 1398 - 8:39   |   کد مطلب: 26405
معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان از بهره‌مندی 16 هزار نفر بیمار به اعتیاد از مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد بهزیستی موجود در سطح استان خبر داد.

امیر کوکائیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در رابطه با بیمه درمان اعتیاد برای معتادین کم بضاعت، مطرح کرد: بیمه درمان اعتیاد توسط سازمان‌های بیمه گر به شکلی مستقل انجام می‌شود به طوریکه سال گذشته این سازمان‌ها با تعدادی از مراکز ترک اعتیاد تحت نظر بهزیستی به شکلی مستقل قرارداد بسته و در راستای ارائه کمک‌های درمانی به این دسته از بیماران بی بضاعت اقدام کرده‌اند.
وی بهزیستی را یک سازمان حمایتگر در زمینه افراد معتادی که توانایی مالی برای درمان خود را ندارند، دانست و بیان کرد: این اداره تا حد امکان و با توجه به بودجه‌های اختصاص داده شده در کمپ‌ها و مراکز درمانی به شیوه سرپایی به شکل یاری برگ اقدام کمک رسانی به این دسته از بیماران می‌کند به طوریکه در شیوه یاری برگ، فرد معتاد پس از مراجعه به مراکز درمانی بهزیستی مورد مشاوره قرار گرفته و بعد از شناسایی میزان توانایی مالی در اخذ خدمات درمانی، اقدام به دریافت کمک‌های مادی از سوی بهزیستی می‌کند.
کوکائیان ادامه داد: در این شیوه کمک رسانی برخی از معتادین تنها 50 و یا برخی از آن‌ها 100 درصد هزینه‌های درمانی را از این سازمان دریافت می‌کنند.
معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان در رابطه با ارتقاء خدمات کیفی 45 کمپ ترک اعتیاد، عنوان کرد: ارتقاء کیفیت خدمات باید سالیانه براساس دستور کار اجرایی سازمان بهزیستی صورت پذیرد و امسال نیز همانند سال‌های گذشته متناسب با بودجه درمانی تخصیص داده شده اقدام به ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی خواهیم کرد.
وی آگاهی رسانی و گسترش اطلاعات در حوزه پیشگیری از اعتیاد را در محیط‌های نظامی، مهدکودک‌ها، محیط‌های شهری، روستایی، حاشیه شهر و کارمندی را از وظایف بهزیستی دانست و مطرح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در این حوزه و آموزش‌های لازم متناسب با محیط‌های تحت وظیفه این سازمان از جمله اقدامات در جلوگیری و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد است.
انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن