آخرین اخبار

تاریخ : 18. آبان 1398 - 6:41   |   کد مطلب: 26824
بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در حالی کار خود را آغاز کرد که گروه‌های نمایشی کانون در این رویداد هنری ۲۱ اجرا خواهند داشت.

به گزارش صبح رزن به نقل از رسانه ها ، هشت نمایش از تولیدات کانون پرورش فکری در بخش‌های کودک، نوجوان و خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان با دیگر نمایش‌ها به رقابت می‌پردازند.

بر همین اساس، روز پنج‌شنبه ۱۶ آبان نمایش «افسانه ماردوش» به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی محمد جهانپا از کانون خراسان رضوی در بخش نوجوان و ساعت‌های ۱۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ در تالار اصلی مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا و نمایش «هوشنگ لالکپشته» به نویسندگی سپیده فلاح‌فر و کارگردانی الکا هدایت در بخش کودک و ساعت‌های ۱۰:۳۰ و ۱۷:۳۰ در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و سینمایی شهید آوینی با دیگر نمایش‌ها به رقابت پرداختند.

همچنین در روز جمعه ۱۷ آبان نمایش محیطی «حیاط خانه ما» به نویسندگی و کارگردانی وحید خسروی در بخش خردسال و ساعت‌های ۱۵ و ۱۷:۳۰ در پلاتو استاد عبادی مجتمع فرهنگی و سینمایی شهید آوینی و نمایش «مبارک و قالیچه پرنده» به نویسندگی و کارگردانی حامد زحمتکش در بخش کودک و ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ در پلاتو مجتمع فرهنگی و سینمایی شهید آوینی اجرا خواهند داشت.

بر اساس این خبر، روز شنبه ۱۸ آبان نمایش «کچل کفتر باز» به نویسندگی نسرین جعفری و کارگردانی آزاده انصاری در بخش کودک و ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ در پلاتو مجتمع فرهنگی و سینمایی شهید آوینی، نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به نویسندگی گیتا داودی و کارگردانی ناصر آویژه در ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ در تالار فجر و نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» به نویسندگی و کارگردانی بهناز مهدیخواه در بخش خردسال و ساعت‌های ۱۰ و ۱۱ در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایش‌های دیگر رقابت خواهند کرد.

همچنین، نمایش «مزه دروغ تلخه» به نویسندگی بهرام جلالی‌پور و کارگردانی سمیرا یزدان‌پژوه در بخش کودک و ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ در پلاتو مجتمع فرهنگی و سینمایی شهید آوینی روز دوشنبه ۲۰ آبان اجرا می‌شود.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان با دبیری مجید قناد و با شعار «تئاتر، کودک و طبیعت» برگزار می‌شود.

 

دو تماشاخانه سیار کانون به همدان سفر کرده‌اند

دو تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هم‌زمان با بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، در شهرهای مختلف استان همدان به اجرای نمایش می‌پردازند. این دو تماشاخانه سیار با سه نمایش از ۱۶ تا ۲۱ آبان بیش از ۳۲ اجرا خواهند داشت.

در اولین روز جشنواره، تماشاخانه سیار شماره یک کانون به شهرک فرهنگیان شهرستان همدان رفت و در میدان معلم برای کودکان و نوجوانان به اجرای دو نمایش «خوزه» کاری از گروه هفت پنج یک و «مترسک خودت باش» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس پرداخت.

این دو گروه نمایشی در شهرستان‌های قروه، جوکار، صالح‌آباد، بهار، ازندریان، فامنین، رزن، حاشیه‌های شهر همدان و مراکز فرهنگی هنری کانون این شهر در ساعت‌های ۹ صبح و ۱۵ و ۱۷ اجرا خواهند داشت و کودکان و نوجوانان و عموم مردم به تماشای نمایش‌ خواهند نشست.

همچنین تماشاخانه سیار شماره دو کانون با نمایش «هفت‌خوان رستم» به کارگردانی میثم یوسفی کار خود را در مراسم گشایش جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در میدان امامِ شهر همدان آغاز کرد و در روزهای بعد با همین نمایش به ازندریان، فامنین، رزن، و شهرک‌‌های حاشیه مانند الوند، مدنی و… می‌رود و در ساعت‌های ۹ صبح و ۱۵ و ۱۷ میهمان کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها می‌شوند.

کانون پرورش فکری تلاش می‌کند تا بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان مناطق محروم و روستاها که امکان حضور در جشنواره را ندارند، از برنامه‌های تماشاخانه سیار کانون، بهره‌مند شوند.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از ۱۶ تا ۲۱ آبان با شعار «تئاتر، کودک، طبیعت» برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن