آخرین اخبار

تاریخ : 13. آذر 1398 - 23:46   |   کد مطلب: 26887
نامزد یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیون تومان برای تبلیغات این دوره از انتخابات در نظر گرفته‌ام گفت: در صورت راهیابی مجدد به مجلس ایجاد سامانه جامع اشتغال را پیگیری می‌کنم.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، حسن لطفی نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس دهم یکی از افرادی بود که این روزها به عنوان کاندیدای انتخابات دوره یازدهم نام‌نویسی کرده است.

 لطفی از طیف اصلاح‌طلبان در رقابت این دور از انتخابات شرکت کرده که گفت‌وگویی با او داشتیم.  

فارس: بفرمایید هزینه‌های انتخاباتی شما از کجا تامین می‌شود؟

از هزینه شخصی و پس‌اندازم.

فارس: مبلغی که در دور قبل هزینه کردید چقدر بود و پیش‌بینی‌ شما برای این دوره چیست؟

به طور کاملا شفاف ۲۰۰ میلیون تومان برای انتخاباتم در نظر گرفته‌م و بیش از این امکان هزینه کردن ندارم، در دوره قبل هم ۱۷۰ میلیون تومان هزینه کردم.

فارس: به نظر شما مهم‌ترین مشکل استان همدان و شهرستان‌های رزن و درگزین چیست؟

بزرگترین چالش در کشور و به تبع آن در استان و شهرستان، نبود آمار در حوزه‌های مختلف است چون آمار واطلاعات صحیحی نداریم نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کامل و درستی انجام دهیم، وقتی نتوانیم این برنامه‌ریزی را انجام دهیم نمی‌توانیم منابع مالی را به صورت بهینه هزینه کنیم. 

فارس: در صورت ورود مجدد به مجلس، نخستین اقدامی که در سطح منطقه‌ای و کشوری انجام خواهید داد، چیست؟

ما زمانی می‌توانیم کشور را به خوبی اداره کنیم که علمی گام برداریم و دنیای علمی نیز جهان اعداد و ارقام است. در حال حاضر سامانه جامعی نداریم که مشخص کند در استان همدان چند خانوار زندگی می‌کنند، افراد چه شغلی دارند، شاغلند یا بیکار؟

بنابراین به دنبال طراحی سامانه جامع اشتغال در کشور هستم که مشخص کند وضعیت هر فرد چگونه است. در حوزه پرداختی و دریافتی دولت نیز باید سامانه جامع ایجاد شود که طرح آن را مطرح کردم تا دستگاه‌های نظارتی بتوانند به خوبی نظارت کنند. بودجه شرکت‌های دولتی را در مجلس باید بررسی کنیم.

از سوی دیگر ما نباید در مجلس هر روز قانون تصویب کنیم، معتقدم باید قانون را اصلاح کنیم و به عناوین قوانین اضافه نکنیم.

فارس: بزرگترین ضعف مجلس فعلی چیست؟

مجلس آسیب‌های زیادی دارد، اول آنکه باید در زمان صحن علنی موبایل‌های نمایندگان خاموش و پخش رادیویی قطع شود. همچنین افراد متخصص به کمیسیون‌های مربوطه بروند و یک برنامه منسجم توسط هیات رئیسه از ابتدای عمر مجلس تا پایان آن تدوین شود تا مشخص باشد که چه اقداماتی باید انجام دهیم.

فارس: ضمن تشکر از پاسخگویی شما، آخرین سوال این است که چه نمره‌ای به مجلس فعلی می‌دهید؟

من هم سپاسگزارم، در پاسخ به این سوال باید بگویم از ۱۰۰ نمره ۷۵ را به مجلس فعلی می‌دهم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن