آخرین اخبار

تاریخ : 8. تير 1391 - 16:01   |   کد مطلب: 269
عطاالله سلطانی:
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل حضور خود را در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تلاش در جهت راه اندازی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد

به گزارش صبح رزن عطاالله سلطانی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل حضور خود را در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تلاش در جهت راه اندازی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و  در اینباره ادامه داد:«وظیفه این دانشگاه تربیت معلم با مبانی کاملا اسلامی خواهد بود و برای این دانشگاه باید متونی تدوین شود که مبانی آن برگرفته از منابع اسلامی باشد یعنی همان موضوعی که امروز در میان متون علوم انسانی دیده نمی شود.راه اندازی چنین دانشگاهی پیشنهاد بنده در کمیسیون آموزش و تحقیقات بوده است و نظر من هم این است که تدوین سند راهبردی و متون آن مدتها طول خواهد کشید اما به هر حال وظیفه ما است که این کار را آغاز کرده و با قوت ادامه دهیم. چرا که دورنمای هدف ما بستر سازی جهت ظهور امام عصر(عج) است و هدف اصلی انقلاب اسلامی نیز طبق فرموده امام راحل(ره) زمینه سازی برای این امر مهم است. و برداشت من این است که در «رجعت» هم آنهایی باز خواهند گشت که با تمام وجود در این راه قدم برداشته اند. »

وی با اشاره به اینکه تدوین متون اسلامی و سند راهبردی چنین دانشگاهی وظیفه حوزه و دانشگاه است ابراز امیدواری کرد که بتوان برنامه ریزی را طوری پیش برد که از این پس سه یا چهار درصد از بودجه سالانه کشور به امر تحقیق و پژوهش اختصاص یابد و در چشم انداز سی ساله این رقم را به حدود سی درصد رساند. سلطانی همچنین در مورد عملی شدن این چشم انداز گفت:«شاید از نظر مدیران و در حوزه مدیریت، این چشم انداز دور از واقعیت دیده شود ولی وظیفه ما این است که شرایط را طوری مدیریت کنیم که تا حد امکان این موضوع محقق شود چرا که به فرموده رهبر انقلاب ، ما هم باید نگاه به آینده دور داشته باشیم و هم نگاه به آینده نزدیک. »  

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن