آخرین اخبار

تاریخ : 15. آذر 1398 - 10:30   |   کد مطلب: 26904
برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

به گزارش صبح رزن به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.
 
مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز به پایان رسید
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش گفت: ثبت‌نام در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۹ که از ۶ آذر شروع شد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۴ آذرماه ادامه داشت و داوطلبان در این مدت فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت سازمان sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

ثبت‌نام غیر حضوری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تا ۱۷ آذر ادامه دارد
ثبت نام غیرحضوری و اینترنتی پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه پیام نور که از ۱۲ آذر ماه ۹۸ آغاز شده است تا روز یکشنبه ۱۷ آذر ماه ادامه دارد.
 
[نتایج آزمون استخدامی هفته اول دی‌ماه ۹۸ اعلام می‌شود / پایان مهلت ثبت‌نام کنکور دکتری ۹۹]
زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی سال ۹۸ مشخص شد
فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در دهه اول دی ماه سال ۹۸ منتشر می‌شود، پس از آن داوطلبانی که نامشان در ردیف پذیرفته‌شدگان قرار دارد باید از مرحله گزینش و مصاحبه عبور کنند.

مهلت پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای دانشگاه علمی کاربردی به پایان رسید
با توجه به اعلام اصلاحات مرحله تمدید پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته و همچنین دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهلت ثبت‌نام در این دوره‌ها که تا روز چهارشنبه سیزدهم آذرماه ۹۸ تمدید شده بود به پایان رسید.

ثبت‌نام آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی آغاز شد
ثبت‌نام هجدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان خارج از کشور رشته داروسازی مجددا از ساعت ۱۶ روز سیزدهم آذرماه امکان‌پذیر شد و داوطلبان متقاضی شرکت در هجدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان خارج از کشور رشته داروسازی که در تاریخ مقرر موفق به ثبت نام نشده اند، می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۵ آذر ۹۸ با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در آزمون ثبت نام کنند.
 
[نتایج آزمون استخدامی هفته اول دی‌ماه ۹۸ اعلام می‌شود / پایان مهلت ثبت‌نام کنکور دکتری ۹۹]
آزمون‌های علوم پزشکی با کنکور غربالگری المپیاد علمی دانشجویان آغاز می‌شود
بر اساس برنامه زمان‌بندی مرکز سنجش آموزش پزشکی، نخستین آزمون علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ از ۱۹ فروردین ماه و با آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور آغاز می‌شود. آخرین آزمون سال ۱۴۰۰ نیز مربوط به آزمون پیش کارورزی و علوم پایه است که در صورت تایید دبیرخانه شورای آموزش پزشکی، تاریخ برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری از گواهینامه جدا می‌شود.

اعضای باشگاه پژوهشگران جوان در اولویت جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد هستند
بابک نگاهداری رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد با اشاره به تصویب آیین نامه تسهیلات دانشجویی و دانش‌آموزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در شصت و پنجمین جلسه هیئت امنای این باشگاه، گفت: اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در اولویت جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارند.
 
[نتایج آزمون استخدامی هفته اول دی‌ماه ۹۸ اعلام می‌شود / پایان مهلت ثبت‌نام کنکور دکتری ۹۹]
دانشگاه جامع علمی کاربردی دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای برگزار می‌کند
محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای این دانشگاه سه ساله است و برخی رشته‌های آن با همکاری سیستم دوال آلمان به طور مشترک برگزار می‌شود.

جزئیات تحصیل همزمان دو رشته غیرپزشکی در دانشگاه آزاد اعلام شد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه‌ای، شیوه‌نامه تحصیل همزمان دو رشته تحصیلی غیرپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

شبکه دانشگاه‌های صنعتی کشور ایجاد می‌شود
تعدادی از دانشگاه‌های صنعتی با هدف افزایش سطح تعامل و همکاری و ایفای نقش موثرتر در توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی مبتکر ایجاد «شبکه دانشگاه‌های صنعتی کشور» شدند. این شبکه در راستای ایفای نقش مؤثرتر دانشگاه‌های صنعتی کشور و افزایش سطح همگرایی و همکاری میان آن‌ها در جهت توسعه برنامه‌های آموزشی و پژوهشی و تقویت دیپلماسی علمی و نیز برنامه‌های کلان وزارت علوم در طرح ساماندهی و مأموریت‌گرایی در آموزش عالی کشور صورت می‌گیرد.
 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن