آخرین اخبار

تاریخ : 27. بهمن 1398 - 9:50   |   کد مطلب: 27190
همدان مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان با اشاره به پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران این صندوق، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که میان صندوق و بانک صادرات ایران منعقد شده، تسهیلات سه میلیون تومانی به مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت می‌شود.

به گزارش صبح رزن،مهدی سماواتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این صندوق برای نخستین بار نسبت به پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران خود اقدام کرده است، افزود: بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است و از محل اعتبارات صندوق نزد بانک صادرات، به مستمری‌بگیران صندوق اختصاص می‌یابد، اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله با افرادی است که سنوات مستمری‌بگیری بیشتری دارند. 

وی با تأکید بر اینکه ویژگی این تسهیلات، پرداخت راحت و بدون ضامن است، خاطرنشان کرد: روستائیان و عشایر در اغلب موارد به علت نداشتن ضامن امکان دسترسی به تسهیلات بانکی را ندارند بنابراین فرآیند اعطای این تسهیلات به گونه‌ای طراحی شده که پرداخت آن به راحتی و بدون ضامن باشد.

سماواتی پرداخت تسهیلات سه میلیون تومانی به بیش از ۷۰۵ نفر از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای نخستین بار را از جمله خدمات کوتاه مدت دانست و ادامه داد: از آنجا که دسترسی به تسهیلات کم‌بهره برای جامعه روستایی و عشایر اغلب با دشواری‌ها و چالش‌های اداری روبرو است، بر آن شدیم تا با ارائه این خدمت، کمکی هر چند کوچک به خانوارهای روستایی عضو صندوق داشته باشیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان یادآور شد: عیدی ۴۰۰۰ مستمری بگیر استان به مبلغ ۴۵۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است که پایان بهمن ماه به حساب این خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن