آخرین اخبار

تاریخ : 29. بهمن 1398 - 8:07   |   کد مطلب: 27198
رئیس هیئت نظارت برانتخابات استان همدان گفت: با انصراف ۲۵ تن از نامزدها در چندروز گذشته، تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس از ۱۸۳ تن به ۱۵۸ نفر در استان همدان کاهش یافته است.

به گزارش صبح رزن،حجت‌الاسلام جلال مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، پس از آخرین مرحله بررسی صلاحیت نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 183 نفر از داوطلبان در استان همدان تائید صلاحیت شدند که با انصراف 25 تن از نامزدها در چندروز گذشته، تعداد آنها به 158 نفر کاهش یافته است.

این مقام مسئول درباره دلایل انصراف این افراد بیان کرد: برخی از این افراد به دلیل اینکه نمیتوانن در انتخابات رای بیاورند انصراف میدهند برخی دیگر نیز به دنبال اخذ تائیدیه شورای نگهبان هستند تا از آن در آینده برای کارهای خود استفاده کننده که البته این رفتار جای تاسف دارد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان همدان با اشاره به اینکه سه روز پیش اقای چراغی نیز تائیده صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ کرده و به جمع نامزدهای انتخابات مجلس در شهرستان اسدآباد اضافه شد، اعلام کرد: با احتساب افراد انصرافی در حوزه انتخابیه همدان و فامنین 62 نفر، نهاوند 18 نفر، تویسرکان 11 نفر، رزن، 13نفر، ملایر 22 نفر و در بهار و کبودراهنگ نیز 24 نفر به رقابت می‌پردازند.

 وی با اعلام اینکه شورای نگهبان 22 بهمن ماه لیست نامزدهای تائید صلاحیت شده را به فرمانداری‌ها ابلاغ کرد، افزود: با اعلام لیست نامزدهای تائید صلاحیت شده از سوی فرمانداری‌ها تبلیغات انتخاباتی نامزدها رسما از نخستین دقایق روز 24 بهمن ماه آغاز شده و تا صبح یکم اسفندماه نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان همدان با اعلام اینکه بیش از 5 هزار ناظر بر یازدهمین دوره انتخابات  مجلس شورای اسلامی در استان همدان نظارت می‌کنند، عنوان کرد: این افراد آموزش‌های لازم را دیده‌اند و در ادامه نیز تا پایان انتخابات آموزش‌های آنها به روز رسانی می‌شود.

وی درباره میزان تخلفات انتخاباتی رخ داده در استان همدان نیز ابراز کرد:  تا پیش از شروع رسمی زمان تبلیغات انتخاباتی، 50 مورد تخلف که شامل تبلیغات زودهنگام می‌شود در سطح استان رخ داده است که 32 مورد از آن توسط دادستان کل استان همدان اعلام شد.

مرادی با اعلام اینکه از زمان آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی در استان همدان تا این لحظه تخلفی به ما گزارش نشده است، گفت:  ستاد انتخابات و تمام دستگاه‌های انتظامی و قضایی موظف هستند بر امر انتخابات نظارت کرده و مانع از بروز تخلف توسط نامزدهای انتخابات شوند چرا که این حق مردم است.

وی اعلام کرد: نامزدهای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی تنها می‌توانند در برابر ستاد انتخاباتی خود اقدام به نصب بنر کنند و نصب آن در مکان‌های دیگر شهر جرم محسوب و در محاکم قضایی نیز برای آنها پرونده تشکیل می‌شود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان همدان افزود: کاندیدا طبق  قانون می‌توانند در هر بخش و شهرستان یک ستاد انتخاباتی دایر کرده و در شهرهای بزرگ که چند منطقه شهرداری دارند نیز در هر منطقه یک تخته بنر نصب کنند در غیر این صورت ستادها و بنرهای اضافی مطابق قانون جمع آوری می‌شوند.

وی با تاکید براینکه عملکرد نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به دقت بررسی می‌شود، بیان کرد:  مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف از سوی هر کاندیدایی به سامانه "مردم ناظر" شورای نگهبان مراجعه کرده و این تخلف را در سامانه ثبت کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 انتهای پیام/742/ ت

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن