آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 11. خرداد 1399 - 23:34   |   کد مطلب: 27736
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همچنین عنوان کرد: با توجه به نیاز سنجی انجام شده امامزاده هود در شهرستان رزنِ همدان مرمت می‌شود.

مالمیر گفت: این بنای زیبا در روستای ینگی قلعه از تابع شهرستان رزن واقع شده و از آثار دوران مغول و قرن هشتم به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در امامزاده هود، پلان بنا به صورت ۱۲ ضلعی اجرا شده و از شاخص‌های این اثر تزئینات آجر کاری و کاشی کاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ادامه داد: بنا در سال ۱۳۲۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است که در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون ریال فضای داخلی و بیرونی بنا مرمت خواهد شد.

مالمیر همچنین از کشف یک دستگاه فلز یاب در شهرستان تویسرکان خبر داد و گفت: در پی بازرسی از خودرویی در محدوده شهرستان تویسرکان یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات کشف و ضبط شد.

وی افزود: با همکاری مأمورین مبارزه با قاچاق کالا و ارز تویسرکان پس از رصد اطلاعاتی مشترک و پس از متوقف کردن یک دستگاه خودرو و بازرسی از آن یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات کشف و ضبط ودر همین راستا دو نفر دستگیر و ضمن توقیف خودرو به همراه فلزیاب مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن