آخرین اخبار

تاریخ : 20. مرداد 1399 - 7:58   |   کد مطلب: 28035
شهردار رزن گفت:فرآیند آماده سازی شهرک سیمکان هگمتان جهت انجام عملیات ساختمانی انجام شده و این شهرک آماده احداث است.

به گزارش صبح رزن،حجت الله علیخانی در حاشیه ی تقدیر از خبرنگاران اظهار کرد:شهرداری رزن جهت کاهش قیمت زمین و مسکن تلاش کرده است تا با سریع ترین زمان ممکن فرآیندهای اداری چهار شهرک در دست احداث را سرعت ببخشد.

وی با اشاره به انجام امور مقدماتی شهرکهای سیمان هگمتان،بهداشت،فرهگیان ۲ و ایثارگران افزود:در تلاش هستیم تا با سرعت بیشتری مراحل اداری دریافت و صدور مجوز جهت ساخت شهرکهای مسکونی جدید در رزن آغاز شود.

شهردار رزن از آغاز صدور مجوز ساخت برای شهرک سیمان هگمتان خبر داد و گفت:این شهرک هم اکنون آماده ساخت است.

علیخانی با بیان اینکه در مسئله اقدام ملی مسکن و اختصاص زمین به این طرح شهرداری مسئولیتی ندارد،ادامه داد:در این خصوص بنیاد مسکن به عنوان مسئول طرح زمین مورد نظر اداره راه و شهرسازی را نپذیرفته و تایید نکرده است.

وی با بیان اینکه شهرداری در صورت امکان همکاری لازم را جهت احداث طرح ملی مسکن انجام خواهد داد،گفت:طرح اصلاح وضعیت رفوژ کسانی شهر رزن آماده شده و جهت تصمیم گیری و تعیین وضعیت به مراجع قانونی ارسال می شود.

علیخانی تملک زمین در جهت احداث پارک بانوان را یکی دیگر از موارد و اقدامات شهرداری رزن برشمرد و گفت:با وجود شرایط تحریم و بیماری کرونا تلاش شده است تا آموز عمرانی و اداری شهرداری متوقف نشود.

وی در خصوص تردد تاکسی های پراید در مسیرهای بین شهری رزن به قروه و رزن به دمق نیز گفت:این مسئله در شورای ترافیک مطرح شده است و منتظر اعلام نظر نهایی مراجع کارشناسی هستیم.

علیخانی وجود برخی ساختمانهای غیر ایمن در داخل شهر را موجب نارضایتی دانست و گفت:شهرداری با احصا این ساختمانها پس از تذکرات لازم اسامی را برای دادستانی محترم ارسال کرده است و ما منتظر نظر دادستانی محترم و دستور این مرجع قانونی هستیم.

شهردار رزن عدم پرداخت مطالبات شهرداری توسط دستگاه ها و نهادهای دولتی را یکی از مشکلات حدی تامین منابع مالی عنوان کرد و گفت:شهرداری رزن بیش از ۴ میلیارد تومان از دستگاه های اداری و دولتی طلب دارد که مطالبه جدی ما پرداخت این مبلغ است تا بتوانیم شهر را در این دوران سخت مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه با این منابع بخشی از مشکلات شهر برطرف خواهد شد،ادامه داد:آماده هرگونه همکاری جهت پرداخت این مطالبات توسط دستگاه ها و ادارات هستیم.

رئیس شورای شهر رزن نیز با بیان اینکه در خصوص تاکسی های غیر استاندارد در مسیر بین شهری باید از به به کارگیری افراد بازنشسته جلوگیری کرد،افزود:در بحث تبدیل تاکسی های غیر استاندارد نیز متاسفانه چندین سال است تاکسی تحویل نشده است.

محمد افشار با انتقاد از برخی سخت گیری ها در صدور مجوز های نظام مهندسی گفت:در مسئله مسکن شورا و شهرداری آماده هرگونه همکاری هستند اما واقعیت این است که جز برخی تخفیفات اقدام دیگری از سمت این نهادهای امکانپذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه برای مثال نظام مهندسی به ساخت طبقه دوم در خانه های بالای ۱۰ سال یا کمتر مجوز ساخت نمی دهد که این اقدام می تواند اصلاح شود.

افشار در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت:دلیل رد شدن زمین پیشنهاد شده توسط بنیاد ملی مسکن قرار گرفتن در مسیر سیل است ،در صورتی که بیش از ۱۰۰ سال است در این مسیر آبی جاری نشده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن