آخرین اخبار

تاریخ : 22. دى 1399 - 1:12   |   کد مطلب: 28452
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و دو مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

به گزارش صبح رزن،محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ یک‌شنبه ۲۱ دی ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۹ هزار و ۸۹۸ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان دو نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به یک هزار و ۴۳۳ نفر رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۳۶۱ نفر، بهار ۵۶۲ نفر، تویسرکان ۶۰۸ نفر، رزن ۳۹۹ نفر، درگزین ۱۷۴ نفر، فامنین ۱۷۲ نفر و کبودر آهنگ ۶۲۶ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۸۵۲ نفر، نهاوند یک هزار و ۱۰۵ نفر و همدان سه هزار و ۷۷۱ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۶۸ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، اظهار کرد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی گفت: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

طاهری تاکید کرد: به دلیل رعایت افراد و اعمال محدودیت‌ها استان همدان از وضعیت قرمز خارج شده است، اما نباید فراموش کنیم که اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دوباره به وضعیت قبل بازمی‌گردیم.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن